2148/​291

Et par engelske bakkeborde af mahogni. 20. årh. H. 57. B. 78. D. 53. (2)

Proveniens: Kongsdal gods, Holbæk.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Ene monteret med glasplade ovenpå sprodserne.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK