2423/315
En samling barokskeer af sølv, hovedparten med violinformede skafter. Mestre Knud Rasmussen Brandt, Horsens borgerskab 1737, Christer Knudsen, Aalborg, borgerskab 1746, Peter Olessøn Norman, Randers, borgerskab 1747 m.fl. 18. årh. Vægt ca. 360 g. L. 11,7–22,5. (9)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveringer.
Fra
i
Vurdering
16 bud
144870 | ||
1131594 | ||
6721 | ||
1131594 (Autobud) | ||
6721 | ||
1131594 (Autobud) | ||
6721 | ||
1131594 (Autobud) | ||
6721 | ||
1131594 (Autobud) | ||
6721 | ||
1131594 (Autobud) | ||
6721 | ||
1131594 | ||
1001610 | ||
144870 |