Barry Lereng Wilmont (f. Manitoba, Canada 1936)
“Ulysses' Spejl”, 1981. Sign. Barry 1981, 4/88. Fire litografier i farve.10 digte af Dan Turell og Henrik Nordbrandt, illustreret af Barry Wilmont. Fire litografier i farver. I original mappe. Bladstørrelse 64×46. (17)
Lettere håndteringsmærker på mappe.
Moderne kunst og design, 19. juni 2018