2232/580
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973)
Landskab med træer og hus. Sign. S. Sw 36. Olie på lærred. 51×68.
Minimale krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 9. august 2022
Vurdering
Hammerslag
10 bud