12045/122
A. Hein
Cirkulært fad af lertøj dekoreret med lys glasur. Sign. og dateret 1885. Diam. ca. 37.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Glasurafslag.
Kunst, antikviteter & design, 5. november 2020
Vurdering
Hammerslag