Foto endnu ikke klar
883/141
Frederik Storch (f. Kerteminde 1805, d. København 1883)
“Italiensk landskab ved Salerner-bugten”. Sign. F. Storch 1865. Olie på lærred. 80×95.
Salerno ligger sydøst for Napoli.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 27. november 2018
Vurdering
Hammerslag