2034/133
Ole Hans Olsen (f. Øster-Stillinge 1869, d. Vejle 1922)
Græssende får på engen i overskyet vejr. Sign. Ole Olsen. Olie på lærred. 60×92.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 365, 1951, nr. 208.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag