2104/​331

Et par franske altervaser af bronzeret metal og messing, prydet med blomster og bladværk, vaser dekorerede i farver med kristusmonogram omkranset af blomster. Ca. 1900. H. 92. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Ir.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

2.700 DKK