1925/649
Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)
Komposition. Sign. R. Winther 1979, 19/33+150 ex. Litografi i farver. Lysmål 37×35.
Dette emne handles i fuldmoms
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. juni 2019
Vurdering
Hammerslag