2417/868
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Eclipta”. Fire lofts-/væglamper med skærm af opalglas, bagstykke af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 10. Diam. 35. (4)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||