2415/232
Samling diverse glas, bla beståaende af karafler, tragt, hyacintglas, vinglas m.m. Sverige, Tyskland m.fl. 18.-19. årh. H. 7–18 cm. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle med mindre kantafslag. Ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag
24 bud