2118/915
Per-Olof Scotte
'Premiär-69'. Et par lænestole med stel af eg. Sæde samt ryg betrukket med sort skind. Formgivet 1970'erne. Udført hos Ikea. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds, ridser og mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud