2250/142
Conrad Pfau (f. 1885, d. 1954)
Udsigt til Fraueninsel i Chiemsee, Bayern. Sign. Conrad Pfau, München. Olie på lærred. 33,5×42.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag