2050/8653
Russisk ikon med fremstilling af Skt. Nikolaj. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 19. årh. 26,5×22.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag