12039/​51

Aksel Kjersgaard (f. 1925, d. 2018, Møbelsnedker)

Spejl i ramme af massiv fyrretræ med hjørneafslutninger. Stemplet på bagsiden Aksel Kjersgaard. 122×76.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag