2103/677
Harald Isenstein (f. Hannover 1898, d. København 1980)
Profilportræt af prinsesse Margrethe. Sign. Isenstein 1964, stemplet fra bronzestøberen Brathje. Patineret bronze med vægophæng. H. 38.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud