Hugo V. Pedersen (f. København 1870, d. Holte 1959)
Skovparti med grantræer. Sign. Hugo V. P. Olie på lærred. 34×35.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2336, 2023 nr. 178.
Behov for let overfladerensning.