2015/98
Bordspejl med ramme af sølv, graveret med slægten Kaas' våbenskjold. 20. årh.s første halvdel. H. 46,5. B. 42,5.
Alm. brugsslitage. Spejl antageligt udskiftet. Ustemplet, men testet.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud