2103/53
Langbord af egetræog fyrretræ, plade med udskæringer, tunget sarg med skuffe, cabriole ben. Barok form, 20. årh.s begyndelse. H. 76. L. 163. B. 70.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag