2433/​830

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“JH 713”. Et par lænestole af mahogni. Ryg og sæde betrukket med grå uld. Udført og mærket hos snedkermester Johannes Hansen. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Uld med pletter.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

14 bud

801039 6.500 DKK
1068767 (Autobud) 6.000 DKK
801039 5.500 DKK
1068767 5.000 DKK
951057 4.800 DKK
1096901 4.600 DKK
876266 4.400 DKK
1096901 4.200 DKK
1031511 4.000 DKK
1096901 3.800 DKK
865986 3.600 DKK
1096901 3.400 DKK
1037191 3.200 DKK
800318 3.000 DKK