Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
“Sundet i Februar Maaned”. Sign. Vilh. Bille 91. Olie på lærred. 37×57,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1735, 2017 nr. 132.
En mindre retouchering. Enkelte minimale krakeleringer og en afskalning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
16 bud