Kathrine Ærtebjerg (f. Sorø 1969)
“Drøm/Virkelighed”. Sign. på bagsiden A. Kathrine Ærtebjerg 2003. Olie på lærred. 204×204.
Udstillet: “Girlpower/Boyhood”, Kunsthallen Brandts Klædefabrik, Odense, 14. oktober 2006–7. januar 2007.Proveniens: Galerie Michael Andersen, København.Proveniens: Dansk privatsamling.
Udvalgt kunst, 27. februar 2007