2004/​599 Leif Sylvester: “Dukke”. Usign. Unika. Forkobret keramik. H. 8.

Be­skriv­el­se

“Dukke”. Usign. Unika. Forkobret keramik. H. 8.

Proveniens: Galerie Seidenfaden.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Kunstner

Leif Sylvester (f. København 1940)

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

19 bud

3.000 kr.
2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
2.000 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.600 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
1.450 kr.
1.400 kr.