2417/61
Dansk maler, 19. årh.
Opstilling med jordbær. Sign. monogram 1877. Oile på lærred. 14,5×18,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 458, 1984 nr. 258.
Områder med enkelte minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
28 bud