2131/2029
Eberhard & Co
Herrearmbåndsur af forgyldt sterlingsølv. Model Jean Finger Patrouille. Limiteret udgave. Quartz værk. Urets diam. 35 mm. 1990'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på urkasse. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. august 2021
Vurdering
Hammerslag