1949/633
Børge Bokkenheuser (f. Hørsholm 1910, d. Humlebæk 1976)
Landskab. Sign. Bokkenheuser. Olie på lærred. 46×62.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag