2417/783
Einar Johansen
Et par skulpturelle bordlamper af stentøj. Lampernes nedre, firsidede del modelleret med reliefdekor. Dekoreret med gråhvd glasur med blålige elementer. Sign. monogram, 1077, Søholm Danmark Stentøj. H. inkl. fatning hhv. 37,8 og 39. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
39 bud