Tias Eckhoff m.fl. (f. Vestre Slidre 1926, d. 2016)
Stålbestik med skafter af palisander bestående af 14 middagsknive, 14 middagsgafler, 18 middagsskeer, 13 kaffeskeer, pålægsgaffel, frokostgaffel, sauceske, kartoffelske, 2 salat skeer og 4 kagegafler. Delvist stemplet Dansk Knivfabrik, Lundtofte Stainless, Denmark. Samt bakke af palisander. Udført hos Nissen, Langå. Bakke L. 34. B. 34. (70)
CITES certifikat medfølger.
Almindelig brugsslitage, herunder overflade ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. august 2013