873/​177

Dansk rokoko flisebord af bemalet træ, plade indlagt med 28 hollandske fliser dekoreret i blåt med bibelske scenerier, sarg med skuffe, udskåret sarg, cabriole ben. 18. årh.s midte. H. 78. B. 96. D. 57.

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK