Et par kandelabre af forgyldt bronze, overdele med tre lysarme og en central lyspibe, disse 19. årh.s beg. Let koniske stammer på runde fodstykker, disse 19. årh.s slutning. H. 43 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere lysarme med reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
18 bud