2445/​554

Henry Rosengren Hansen, m. fl.

Spisebord samt seks stole af palisander, bord med udtræk og to tillægsplader, stole betrukket med orange uld. Bord: Model 38. Udført hos Brande Møbelindustri. 1960'erne. H. 72. Diam. 120. L. 220. (9)

Litteratur: Mobilia no. 104, 1964.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Stole med enkelte pletter og huller på betræk.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1006443 4.200 DKK
998291 4.000 DKK