Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
“Den grønne jomfru”. Sign. Jais 34. Olie på lærred. 80×80.
Proveniens: Kunstnerens familie.
Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner, auktion 1438, katalog nr. 551.
Proveniens: Privateje.
Stødmærke. Herudover original stand.
848160 | ||
922832 | ||
848160 |