2138/​514

Andr. Tuck

Cirkulært sofabord med top af glas, stel af mahogni samt messing. Udført hos Andr. Tuck. H. 50. Diam. 74,5.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Kategori
Vur­dering

2.000–3.000 kr

Solgt

Hammerslag

2.100 kr  

17 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 2.100 kr
2.000 kr
(Autobud) 1.950 kr
1.900 kr
(Autobud) 1.850 kr
1.800 kr
(Autobud) 1.750 kr
1.700 kr
1.650 kr
(Autobud) 1.600 kr
1.550 kr
(Autobud) 1.250 kr
1.200 kr
(Autobud) 1.150 kr
1.100 kr
1.050 kr
1.000 kr