2413/​20

Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende jæger, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 37. W. 27 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Mindre buler.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK