11920/​1

Dansk maler, 19.årh. begyndelse

Studie af Johannes Døberen som dreng. Usign. Sortkridt på grå/blåt papir. 58,5×37. Uindrammet.

Sælger oplyser: Restaureret. Vandrette folder udbedret og forstærket.

Kunst, antikviteter & design, 18. maj 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag