2006/108
Fire spadserestokke af træ, heraf to med greb af sølv, én prydet med indlægninger af perlemor og lyst træ, samt ishakke. 20. årh. L. 89–90. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og buler. Det ene sølvgreb graveret.Begge sølvgreb med revner, den ene med reparation? En stok med kraftig slitage på lakering, én mangler spids.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag