12144/51
Frisisk barok skab af egetræ, front med to døre og to skuffer. Indvendige med bøjlestang og knagerækker. 18.-19. årh. H. 120. B. 162. D. 59.
Enkelte ridser og mærker. Lettere brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag