2115/634
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Konisk vase af stentøj med vertikale riller i relief. Dekoreret med grå og grøn glasur med brune elementer. Sign. monogram, 12, Danmark. H. 18,2. Diam. 13,8.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag
36 bud