2435/​17

Engelsk bordur med spilleværk, kasse af sortmalet træ med beslag af forgyldt bronze, rund forsølvet skive med sorte romertal, værk med otte klokker. Skive sign. Arnold & Lewis. Regency style, 19. årh.s slutning. H. 54. B. 41. D. 26.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og optræksnøgle medfølger.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?