2439/857
Lænestol med stel af bøg, betrukket med gult uld. Model 8020. Udført hos Fritz Hansen.
Litteratur: Fritz Hansen katalog 5101.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering