2103/​371

IWC

Lommeur af delvis forgyldt sølv, hvidemaljeret skive med arabertal og små sekunder. Kapsler nr. 672636, værk nr. 593732. 1915. Diam. 5,2.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Mindre emaljeafslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK