2103/371
Lommeur af delvis forgyldt sølv, hvidemaljeret skive med arabertal og små sekunder. Kapsler nr. 672636, værk nr. 593732. 1915. Diam. 5,2.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Mindre emaljeafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag