866/833
John Kørner (f. Aarhus 1967)
“Underground”, 2006. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Akryl på lærred. 150×120.
Proveniens: Victoria Miro Gallery, London.
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016
Vurdering
Hammerslag