2119/364
Et par italienske borde af udskåret træ, hver med profilerede plader båret af morrian figurer på trepas fodstykker. 20. årh. H. 88. B. 39. D. 35. (2)
Proveniens: Erik Brandt
Ridser og mærker. Brugsslitage. Antageligt tidligere bemalet. Afslag på ornamentil.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag