2445/122
Månedsikon for juni af delvist forgyldt og bemalet træ. 19. årh. 35,5×31.
Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner 2006, nr. 107/210.
Mindre krakeleringer og afskalninger.
Vurdering