2039/886
Vægkonsol af teak, front med to skuffer, top med opbevaringsrum. Greb af messing. Udført for Illums Bolighus, med etiket herfra. H. 16. L. 109. D. 29,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte små finérafslag ved skuffehjørne.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag