1835/12
Tysk almue barok skab af bemalet og marmoreret træ, prydet med blomster og bladværk, profileret top, front med to låger. H. 189. B. 149. D. 60.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 27. august 2018
Vurdering
Hammerslag