2438/925
Helge Sibast (f. 1908, d. 1985)
Et sæt på seks stole med stel af eg og kopstykke af teak. Sæde betrukket med hhv. mørkegrønt og lyst mønstret møbelstof. Model 7. Udført hos Sibast Møbler. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.
Fra
i
Vurdering
1165301 |