1644/716
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
Claus Bolby (f. 1944)
“Pan”. Pendel med lameller af sølvanodiseret aluminium. Samt pendel af messing med fire lameller af orange akryl. 1960–1970'erne. H. 33 og 23. (2)
Claus Bolby tilføjet som designer af den orange pendel. PT
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 1. november 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|