12023/​140

Barok hængekab af egetræ på senere underdel med drejede ben hvor imellem sprosser. 18. årh. med ændringer og senere tilføjelser. H. 125. B. 57. D. 27.

Brugsslitage. Senere lås, Nøgle medfølger ikke.

Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag