2006/405
Hoverta
Kavalerur af forgyldt metal. Gylden urskive med sorte visere og timemarkører. 1960'erne. Diam. 4,3. Urkæde af forgyldt metal medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|