2006/​405

Hoverta

Kavalerur af forgyldt metal. Gylden urskive med sorte visere og timemarkører. 1960'erne. Diam. 4,3. Urkæde af forgyldt metal medfølger.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Kategori

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

1.000 DKK

Solgt

Hammerslag

260 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
260 DKK
250 DKK